Egy gibraltári cég résztulajdonában álló, offshore cégek alapításáról szóló előadásokat tartó, a Nemzetgazdasági Minisztérium által akkreditált cég végezheti a könyvelők kötelező továbbképzését – értesült az atlatszo.hu. Úgy tűnik, a kormány mégsem veszi olyan komolyan az offshore lovagok elleni harcot.
Közösségen belüli ügyletek, áfa, számlázási és bizonylatolási szabályai, az új Munka Törvénykönyve, áfa és számlázási szabályok, az új online pénztárgépek bevezetése – többek között ezekben a témákban tart továbbképzést áprilisban a budapesti székhelyű Conforg Oktató és Tanácsadó Kft.. A céget 2003-ban jegyezték be, az egyik tulajdonosa pedig 2009 áprilisa óta a több mint 50 százalékos szavazati joggal rendelkező, gibraltári Esteem Holdings Limited. Információink szerint a mérlegképes könyvelők kötelező továbbképzésének rendszerében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) akkreditálta a Conforgot, így az törvényesen végzi a továbbképzéseket, ahogy tette azt már 2012-ben is.
A cég által szervezett konferenciákon rendszeresen részt vesznek az NGM munkatársai, például Tóth Mihály közigazgatási tanácsadó, a minisztérium számviteli főosztályának vezető tanácsosa, de a Nemzeti Adó- és Vámhivatal címzetes vezető főtanácsosa, Farkas Alexandra is előadott az új áfa-törvény és a szabályos számlázásról szóló konferencián. A Conforg, mint az NGM hivatalos képző partnere szervez előadásokat adótervezés-vagyongyarapodás, offshore-témában is. Legutóbb március végén hallhattak arról az érdeklődök, hogy hogyan kell offshore céget alapítani és működtetni, milyen magyar cégstruktúrák működtethetők offshore céggel vagy hogy mit jelent az osztrák banktitok.
A mérlegképes könyvelők továbbképzése 2013. január 1-jétől változott meg és bevezették a kreditrendszert. A továbbképzési kredit megadásának feltétele az, írja az Adó Online, hogy a továbbképzési programot indító szervezeteknek legyen az NGM által nyilvántartott akkreditációja. A szervező cégeknek rendelkezniük kell legalább 3 éves pénzügyi, számviteli területen szerzett oktatásszervezési vagy továbbképzési gyakorlattal; oktatási gyakorlattal és megfelelő felsőfokú végzettséggel rendelkező oktatói kapacitással; a szükséges tárgyi, technikai feltételekkel (pl. az oktatással kapcsolatos nyilvántartási rendszer), be kell fizetniük az igazgatási szolgáltatási díjat és nem lehetnek köztartozásaik. Vagyis az akkreditáció során az NGM nem vizsgálja a cégek tulajdonosi hátterét, így akár egy offshore tulajdonú vállalkozás is kaphat akkreditációt.
Azért, hogy pontos képet kapjunk az NGM és a Conforg között létrejött megállapodásokról, a KiMitTud közérdekű adatigénylő portálon kikértük a szerződéseket - a törvény szerint legkésőbb április 20-ig választ kell kapnunk az adatigénylésre.
A cégadatokat az Opten szolgáltatta.
Legfrissebb kommentek